Jak usuwać duże zarysowania lakieru samochodowego?

Jak usuwać duże zarysowania lakieru samochodowego?

Najprostszym i najbezpieczniejszym sposobem usunięcia defektów wewnątrz pojazdu jest polerowanie uszkodzonego obszaru specjalną pastą ścierną. W takim przypadku do usunięcia rys z plastikowych części samochodu można używać wyłącznie narzędzi przeznaczonych do pracy z miękkimi tworzywami sztucznymi. Nie można stosować zawiesin do powlekania.

Usuwaj duże rysy lakieru samochodowego za pomocą tarczy polerskiej.

Najpierw dokładnie wyczyść brud z samochodu. Aby to zrobić, umyj szamponem samochodowym i wysusz. Zaleca się trzymanie pojazdu w cieniu, aby uniknąć nagrzewania się na słońcu. Następnie przyklej uszkodzony obszar taśmą maskującą lub zwykłą taśmą, aby działała tylko z nimi, a nie z resztą ciała.

Następnie należy dokładnie zatuszować wady, aby zminimalizować uszkodzenia całego obszaru ciała. Po przygotowaniu pozostaw farbę do wyschnięcia na jeden dzień i wytrzyj powierzchnię, aby usunąć ślady ołówka. W tym celu użyj drobnego papieru ściernego lub gumowej gąbki. Najważniejszą rzeczą w tym procesie nie jest pośpiech, uszkodzone miejsca można usunąć za pomocą prostego polerowania. Nałożyć i przetrzeć ściereczką frotte okrężnymi ruchami. W efekcie niedoskonałości znikają całkowicie, a ciało znów staje się gładkie i lśniące.

Duże rysy lakieru samochodowego usuwać szmatką do polerowania.

Jak usunąć rysy z samochodu Najpierw ołówkiem regeneracyjnym (składa się z szybkoutwardzalnego akrylu) usuń rysy, które doszły do ​​warstwy lakieru, a następnie wypoleruj. Jeśli warstwa podkładowa jest uszkodzona lub wyszczerbiona, należy zagruntować, pomalować i wniknąć.

Lakier samochodowy składa się z kilku warstw: powłoki antykorozyjnej, podkładu, warstwy podkładu (czyli odpowiedniego koloru, który jest jednocześnie najcieńszą warstwą) oraz lakieru bezbarwnego. Jeśli rysa nie dosięgnie lakieru, możesz ją usunąć bez malowania. Jak w takiej sytuacji usunąć rysy z samochodu? Metod jest co najmniej kilka, ale my skupimy się na dwóch podstawowych: polerowanie pastą ścierną o lekkiej konsystencji oraz woskowanie woskiem kolorowym.

Najlepszym rozwiązaniem na zadrapania jest farba zaprawkowa – nie tylko jest najtańsza, ale jest też najskuteczniejszym sposobem na usunięcie głębokich rys z lakieru samochodowego. Jeśli rysy są tylko powierzchowne, wystarczy pasta barwiąca. Na długie rysy, które jeszcze nie wniknęły w farbę, polecamy ten sztyft. Kredki i woski – tylko jako tymczasowa ochrona przed zarysowaniami.

Duże rysy lakieru samochodowego usuwaj suszarką do włosów.

Istnieje kilka sposobów na usunięcie rys z wnętrza samochodu, w tym rys plastikowych, ale zawsze bierz pod uwagę głębokość uszkodzenia, wybierając opcję, która jest dla Ciebie najlepsza. Na przykład wewnętrzna suszarka doskonale nadaje się do usuwania drobnych zadrapań, ale jeśli nie możesz jej znaleźć na farmie, możesz wysuszyć włosy zwykłymi urządzeniami gospodarstwa domowego. Zasada działania tej metody jest niezwykle prosta: pod wpływem wysokiej temperatury powietrza wywiewanego krawędzie małej wnęki ulegają lekkiemu stopieniu i sklejeniu, tym samym dokręcając rysy.

Jeśli nie wiesz, jak usunąć rysy na desce rozdzielczej samochodu, w tym przypadku przyda się suszarka do włosów. Jednak przed ogrzaniem obszaru zainteresowania trzeba będzie umyć plastik w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń (najlepiej środkiem czyszczącym). Wstępne czyszczenie usunie rysy z nagromadzonego brudu i kurzu, co pomoże im szybko zacisnąć się pod wpływem ciepła.

Przed użyciem suszarki do włosów dokładnie czyścimy plastikowe powierzchnie z brudu i kurzu zwykłym detergentem rozpuszczonym w wodzie. Czekamy na wyschnięcie części. Następnie włącz suszarkę na minimalną moc i przenieś ją tam, gdzie wymaga serwisowania. Przyglądamy się bliżej, jak tworzywa sztuczne reagują na przepływ gorącego powietrza. Jeśli nie zauważysz żadnego efektu, zwiększ moc suszarki i zbliż ją do zarysowania. Często małe pęknięcia zaczynają się kurczyć lub zaciskać na naszych oczach. Po ostygnięciu nagrzanej powierzchni zalecamy dodatkowe polerowanie.