Porządki w ogrodzie na jesień

Porządki w ogrodzie na jesień

Jesienne porządki w ogrodzie i wokół domu. Jakie prace w ogrodzie wykonujemy na jesień?

Jesienią sprzątanie w ogrodzie.

Jesienią możesz przycinać krzewy w swoim ogrodzie, takie jak powojniki, róże, lawenda i ostrokrzew. Uszkodzone i chore gałęzie należy również usuwać z drzew owocowych. Powyższe kwestie były powodem wielu dyskusji w środowisku ogrodniczym. Niektórzy przyjmują przeciwny pogląd, m.in. Jesienią przycinaj hortensje i żywopłoty.

Wrzesień bywa chłodny, szczególnie w nocy, pierwsze przymrozki zwykle występują pod koniec miesiąca. Kwitnące sezonowo rośliny, takie jak oleandry, pelargonie, fuksje, ołówki, hibiskus, lantanowce, rosną w pojemnikach i należy je podlewać i nawozić, dopóki kwitną. Muszą jednak zostać przeniesione z balkonów i tarasów do pomieszczeń, zanim nadejdzie mróz.

Czytaj także:

Sposób ściółkowania pędów uzależniony jest od wymagań danej rośliny, ale powinien być wykonywany tylko przy temperaturach poniżej -5 stopni Celsjusza. Nie zaleca się zbytniego pośpiechu, ponieważ jeśli jest za gorąco, możemy pobudzić aktywność roślin lub spowodować ich gnicie. Dodatkowo stworzymy idealne warunki do życia dla gryzoni szukających kryjówki późną jesienią. Gdy temperatura spadnie poniżej -10 stopni Celsjusza (szczególnie zimą, gdy nie ma śniegu) należy dołożyć warstwę, aby całkowita grubość pokrycia wynosiła 15-20 cm.

Przygotowanie ogrodu na zimę.

Jeśli jednym z elementów architektonicznych Twojego ogrodu jest oczko wodne, na przełomie sierpnia i września warto pomyśleć o jego oczyszczeniu, aby zmniejszyć nakład pracy czekający na Ciebie w jesiennym ogrodzie. Poradnik Ogrodniczy i inne strony poświęcone pielęgnacji roślin wokół domu podpowiadają krok po kroku jak przygotować tego typu zbiornik na zimę.

Warto zacząć ogrodnictwo wcześnie, by zrobić to przed pierwszymi przymrozkami i przygotować rośliny na niesprzyjające warunki pogodowe. Ogród przygotowany na zimę zostanie nagrodzony pięknym wyglądem, gdy nadejdą cieplejsze pory roku.

Jak chronić narzędzia ogrodowe zimą Bardzo nieprzyjemnym czasem na początku wiosny może być odkrycie, że przechowywane narzędzia ogrodowe są zardzewiałe i bezużyteczne, a kosiarka, która do tej pory dobrze pracowała, nie działa prawidłowo lub w ogóle się nie uruchamia Aby uniknąć tych nieprzyjemności, w zimie warto chronić narzędzia ogrodowe. jeszcze…

Jesienią sprzątanie w ogrodzie i wokół domu.

Kosiarka. Czyszczenie korpusu i noży, również należy naostrzyć i potraktować konserwantami. W przypadku konserwacji kosiarki spalinowej nie należy jej odwracać ani przechylać na bok – można ją tylko nieznacznie odchylić do tyłu. Najlepiej pozostawić taki sprzęt ekspertowi, ponieważ metody konserwacji różnią się w zależności od modelu kosiarki benzynowej.

Wbrew pozorom jesień to idealny czas na sadzenie drzew, cebul oraz niektórych kwiatów i bylin. Między wrześniem a listopadem, czyli zanim ziemia zacznie zamarzać, posadźmy cebulki, które zakwitną wiosną. Jakie cebulki warto uprawiać jesienią? Najpopularniejsze to szafran, żonkile, przebiśniegi, tulipany, hiacynty, czosnek i ukwiały. Kupując cebulki, miej na nie oko, jeśli są zbyt suche, zniszczone lub mają opadłe liście i korzenie. Aby posadzić cebulki, najpierw przygotuj glebę – powinna dobrze odsączyć. Gleby kwaśne, ciężkie i zasobne nie zapewnią odpowiednich warunków rozwojowych cebulom. Cebule sadzi się na głębokość równą wysokości trzech cebul. Dobrym pomysłem jest umieszczenie go w specjalnym koszu, aby nie dopuścić do gryzonia.

Jak uprawiać cebulki? Wybierz miejsce nasłonecznione, wyrwij chwasty i nawozić na dobrze przepuszczalną, nie kwaśną glebę (nie polecamy np. gliny). Umieścić piętę cebulki w dół, mniej więcej na wysokość trzech cebulek. Poluzuj glebę tuż poniżej poziomu cebulek sadzenia. Podziel je około dwa do trzech razy. Jeśli potrzebujesz dodatkowej ochrony przed gryzoniami w swoim jesiennym ogrodzie, umieść żarówki w specjalnie zaprojektowanych koszach z wycięciami.

,