Suszenie prania w domu zimą

Suszenie prania w domu zimą

Jak suszyć pranie w domu zimą?

Suszenie prania w domu zimą: Noś cienkie ubrania zamiast dużych przedmiotów.

Suszarki kondensacyjne z powietrzem krążącym w obiegu zamkniętym są droższe, ale nie wymagają podłączonej wentylacji. Po usunięciu wilgoci przepływa przez specjalny wymiennik, gdzie jest chłodzony powietrzem zaciąganym z pomieszczenia. Zawarta w nim para wodna kondensuje i spływa do zbiornika wodnego lub przez rurę kanalizacyjną.

Pierwsza opcja wymaga dużo pieniędzy i może być całkowicie nieopłacalna przy wynajmie. Ponadto jest to duży sprzęt, który trudno przenosić podczas przenoszenia. Warto też pamiętać, że niektórych ubrań wykonanych z delikatnych tkanin nie można suszyć w tego typu sprzęcie. Druga opcja jest bardziej przystępna i powszechna.

Aby suszyć ubrania szybciej, upewnij się, że suszarka ma więcej miejsca między kolejnymi rzędami ubrań. Wiąże się to z dzieleniem prania na mniejsze części, co również szybciej je wysuszy. Możesz także powiesić cienkie i grubsze przedmioty w kolejnych rzędach, aby te ostatnie nie zbliżyły się zbytnio do siebie.

Suszenie prania w domu zimą: Rozgrzej suszarkę przed załadowaniem ubrań.

Jak powiesić ubrania na wysuwanej suszarce, aby szybko wyschły? Najważniejszą zasadą jest wyjęcie ubrań z pralki zaraz po praniu i strzepnięcie ich przed powieszeniem. Aby usunąć nadmiar wilgoci, ubrania nie powinny być zbyt blisko siebie, powinny być ułożone równomiernie – tak, aby przepływ powietrza był równomierny. Warto też przeznaczyć na suszarkę ciepłe, suche miejsce.

Jeśli chcemy wysuszyć ubrania suszarką elektryczną, ale nie mamy na to miejsca, możemy wybrać pralko-suszarkę, czyli urządzenie łączące w sobie funkcje dwóch sprzętów AGD. Musimy jednak liczyć się ze znacznie wyższym kosztem niż zakup normalnej pralki.

Problemem jest jednak powierzchnia suszarki składanej – zazwyczaj jest dość duża, więc korzystanie z niej w małej łazience zazwyczaj nie jest dobrym rozwiązaniem. Suszarki górne działają tutaj dobrze. Jeśli to możliwe, najlepiej montować je bezpośrednio nad wanną. Ubranie można wtedy łatwo usunąć z nadmiaru wilgoci, co często ma miejsce przy praniu ręcznym.

Suszenie prania w domu zimą: Wyściel suche ubrania zamiast suszarki.

Jeśli do wieszania tkanin używasz suszarki tradycyjnej (stojącej lub wiszącej), pozostaw między nimi więcej miejsca. Stwarza to mniej wilgoci i większy przepływ powietrza między ubraniami, dzięki czemu schną szybciej. Z tego samego powodu wszystkie ubrania z suwakami lub guzikami należy prać i suszyć po rozpięciu.

Wiosną, latem, a nawet wczesną jesienią suszenie prania nie stanowi problemu – większość z nas woli wieszać je na dworze. Ubrania układamy na balkonie lub w ogrodzie. Ale co z suszeniem ubrań zimą? Podpowiadamy, jak zrobić to skutecznie!

Innym częstym błędem jest wieszanie kurtki, koszuli lub spodni do wyschnięcia. Aby szybciej wysuszyć ubrania, dobrym pomysłem jest rozpięcie wszystkich guzików, zamków i zamków błyskawicznych – to zapewnia lepszy dostęp powietrza do wnętrza ubrania. Ponadto dobrze jest od czasu do czasu przekręcać suche rzeczy: na przykład przewracać spodnie lub bluzę. Bez skręcania, obszar pod pachami lub wnętrze rękawów i nóg może wysychać dłużej.

,